تایلند اقتصاد تایلند واحد پول تایلند

تایلند   

پرچم تایلندتایلند کشوری است در جنوب شرقی آسیا. پایتخت آن و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک است. کشور تایلند دارای ۵۱۴۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت می‌باشد که ۴٪ آن را آب تشکیل داده‌است.
تا سال ۱۹۳۹ نام رسمی این کشور «سیام» بود . از ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ نیز سیام خوانده می‌شد تا آن‌که با اعلام رسمی دولت نام آن به تایلند تغییر یافت. واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «آزادی» نیز هست.
تاریخ پرچم کشور تایلند از سه رنگ سفید و قرمز و آبی تشکیل شده که رنگ قرمز نماد ملت ، رنگ سفید نشان مذهب و رنگ آبی نماد حکومت سلطنتی است.

 

مذهب مردم تایلند

در حدود ۹۵٪ مردم تایلند بودایی هستند. مسلمانان، با حدود ۴٬۵٪ جمعیت، بعد از بوداییان بزرگ‌ترین گروه مذهبی این کشور هستند. گفته می‌شود یک نفر ایرانی به نام شیخ احمد قمی مذهب شیعه را به تایلند آورد.[نیازمند منبع]مذاهب: ۹۵٪ جمعیت بودایی - ۴٪ مسلمان ویک درصد باقیمانده سایر ادیان و مذاهب

 

پس از بوداییان، مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ در تایلند هستند که عمدتا در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند. در مناطق خاصی از تایلند، اکثریت جمعیت با مسلمان هاست که بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند بوده و در اجتماعاتی مجزا از غیر مسلمانان زندگی می کنند.
مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می دهند و در کنار آنها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می کنند.
در تایلند، ۹۴.۶ درصد مردم بودایی، ۴.۶ درصد مسلمان، ۰.۷ درصد مسیحی و ۰.۱ درصد باقی ادیان هستند. در تایلند برای پیروان تمامی ادیان، آزادی مذهبی وجود دارد


موقعیت جغرافیای  تایلند 
map-thailandجنوب شرق آسیا(۱۵ درجه شمالی و ۱۰۰ درجه شرقی - نیمکره شمالی)
مساحت: ۵۱۳٫۱۱۵ کیلومتر مربع طول سواحل آن ۳۲۱۹ کیلومتر است. این کشور ۷۶ ایالت دارد و بانکوک که پایتخت آن است
همسایگان: میانمار در غرب و شمال- لائوس در شمال و شمال شرق- کامبوج در جنوب شرق و مالزی در جنوب
شمال کشورتایلند کوهستانی با جنگل های سبز و زمستان های کمی سرد و دارای بلندترین قله این کشور به نام دوی اینتانون Doi Inthanon است. مرکز آن دره هموار رودخانه چائوپرایا Chao Phraya است که به خلیج تایلند منتهی می شود و یکی از حاصلخیز ترین مناطق رشد میوه و برنج در جهان است. جنوب آن نیز منطقه ای کم عرض است که به شبه جزیره مالزی می رسد و سواحل زیبای جزایر آن محل مناسبی برای استراحتگاه های تابستانی هستند. مهم ترین بنادر ماهیگیری نیز در این منطقه قرار دارند. 

 

زبان مردم تایلند 

 زبان تایلندی Thai یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند هرچند گویش های قومی و منطقه ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، غیر قابل فهم است. این زبان، تک سیلابی و با پنج لحن ( آهنگ ) مختلف است که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می دهد. ترکیب این لحن ها و سیستم نوشتاری پیچیده و نیز تلفظ های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی ها سخت شود.
با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان های اروپایی استفاده می شود و اسامی خیابان ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی هستند.
هر چند یادگیری این زبان ساده نیست اما کسانی که به این کشور سفر می کنند، با یادگیری واژگان اندک می توانند تجربه دلپذیرتری داشته باشند به ویژه اینکه مردم این کشور انتظار ندارند خارجیان زبان آنها را بدانند و از این رو بسیار شگفت زده شده و به آنها می گویند که بسیار خوب صحبت می کنند. 
برای تبدیل نوشتاری زبان تایلندی به لاتین، هیچ روش استانداردی وجود ندارد و بنابراین ممکن است یک کلمه واحد تایلندی به چندین شکل لاتین نوشته شود به همین دلیل هم در کتاب های راهنما، واژه نامه ها و سایر متون، از روش های مختلفی استفاده می شود. استانداردترین روش موجود " سیستم نوشتاری پادشاهی تایلند " است که استفاده از آن رو به افزایش است و برای اسامی خیابان ها نیز همین شیوه به کار برده می شود.
ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول است که فاعل معمولا در جمله حذف می شود. ضمایر نیز بنابر جنسیت افراد تغییر می کند.هم چنین افعال در زبان تایلندی صرف نمی شوند و هیچ شناسه ای ندارند.

مردم تایلند

تمردم تایلندایلند حدود ۶۵.۴۹۳.۲۹۸ نفر جمعیت دارد که ملیت و زبان آنها تایلندی Thai است. از این تعداد، بیش از ۱۰ میلیون نفر در بانکوک زندگی می کنند.
مردم تایلند، علاوه بر تایلندی های بومی این کشور، از نژادهای مختلفی هستند از جمله چینی، لائوسی، مالزیایی، پارسی و هندی. حدود ۷۵ درصد از جمعیت ا
ین کشور تایلندی، ۱۴ درصد چینی و ۱۱ درصد از باقی قومیت ها هستند از جمله مالزیایی، هندی و برمه ای.


.همچنین ۹۴/۶ درصد از مردم این کشور بودایی، ۴/۶ درصد مسلمان، ۰/۷ درصد مسیحی و ۰/۱ پیرو سایر ادیان هستند.
بزرگترین گروه غیر تایلندی ها را چینی ها تشکیل می دهند که نقش قابل توجهی در تاریخ این کشور داشته اند. اکنون بسیاری از آنها کاملا وارد جامعه تایلندی شده و حتی در محله چینی های China Town بانکوک نیز زندگی نمی کنند.
** در تایلند نرخ مهاجرت صفر و نرخ سواد ۹۱ درصد است.

اقتصاد تایلند

اقتصاد تایلند بطور کلی بر دو پایه صادرات محصولات و کالاهای تولیدی (عمدتا کشاورزی) و نیز جذب درآمدهای حاصله از صنعت گردشگری بنا نهاده شده است. در بخش کشاورزی ، تایلند در سال 2007 رتبه بزرگترین صادرکننده محصول برنج را از آن خود کرد. روزنامه بانکوک پست در تاریخ 4/11/87 با درج این خبر تصریح داشت ، بنابر اعلام سازمان کشاورزی و خواروبار سازمان ملل متحد ، کشور تایلند با صادرات بیش از 8 میلیون تن برنج در سال 2007 و به دست آوردن سهم جهانی 27 درصد ، بعنوان اولین صادرکننده برنج در جهان شناخته شد. بر این اساس نام تایلند در کتاب رکوردهای جهانی Guinness به عنوان بزرگترین صادرکننده برنج در سال 2007 با صادرات 8094000 تن به ثبت رسید و گواهی ثبت رکورد دریافت کرد.

 

کالاهای وارداتی از تايلند به ايران: شامل راديو و تلويزيون، گيرنده و پخش کننده راديوئی ، دستگاه تهويه و قطعات آن ، برنج ، آهن و فولاد ، الياف مصنوعی ، تيوب تصوير تلويزيون رنگی ، پليمر اتيلن و پروپيلن ، دستگاه پردازش اطلاعات اتوماتيک ، کائوچو ، ميوه جات (بسته بندی و قوطی ) چوب و محصولات چوبی.
کالاهای صادراتی از ايران به تايلند: محصولات شيميايی ، اوره و فلز خرد ، آبزيان تازه و منجمد ، شير و محصولات لبنی ، نفت خام(در سطح پائين) ، ديگر سوختها ، ميوه جات و سبزيجات ، ماشين آلات و قطعات ، نخ و الياف ، سبزيجات و محصولات آن ، آهن و فولاد و محصولات وابسته ، مواد معدنی.

 

واحد پول تایلند

پول تایلندواحد پول تایلند از اواخر قرن ۱۹ تاکنون بات Baht بوده است و هر بات به صد ستنگ Satang تقسیم می شود. اسکناس های رایج در تایلند از بیست تا هزار بات متغیر است و بر روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.

 

اسکناس های رایج در این کشور شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی) و ۲۰ بات (سبز) می شوند و اسکناس ۱۰ بات (قهوه ای) نیز ممکن است گاهی به چشم بخورد ولی این اسکناس پس از دوران بحران اقتصادی آسیا از رده خارج شده است. سکه های مضروب در این کشور نیز شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ (به ندرت دیده می شود)، یک ، پنج و ده باتی می شوند.
کد اختصاری بات تایلند THB و نشانه نوشتاری آن Bht، ฿ یا β است.

 

اختلاف ساعت تهران و بانکوک
ساعت در بانکوک ۳.۵ ساعت از تهران جلوتر است مثلا اگر ساعت در تهران ۱بعدظهر است وقت محلی در بانکوک ۴.۵ بعدظهراست.

فاصله هوایی تهران تا بانکوک
فاصله هوایی تهران تا بانکوک مستقیم ۷ ساعت است و با توجه به ۳.۵ ساعت اختلاف ساعت ٬ اگر از فرودگاه امام IKA تهران ساعت ۸ صبح پرواز داشته باشیم ساعت ۶.۵ عصر همانروز در فرودگاه جدید BKK بانکوک فرود خواهیم آمد. و تا خروج از فرودگاه و تحویل اتاق هتل در بانکوک ساعت ۸ شب خواهد شد. پس در برنامه ریزی روز اول سفر تایلندتان این نکته را در نظر داشته باشید.

تعطیلات رسمی در تایلند، هر سال در تقویم قمری همان سال اعلام می شود و به این دلیل با اندکی با تغییر همراه است:

 

اول ژانویه: روز آغاز سال نو 
۶ آوریل: روز یادبود پادشاه رامای اول
۱۵-۱۳ آوریل:‌ جشن سال نو تایلندی- جشن آب
ماه می: مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند
اول می: روز جهانی کارگر
پنجم می: روز تاجگذاری 
اول جولای: روز نیمه سال
۱۲ آگوست: روز تولد ملکه، روز مادر
۲۳ اکتبر: سالمرگ رامای پنجم
۵ دسامبر: روز تولد پادشاه، روز ملی، روز پدر
۱۰ دسامبر: روز قانونگذاری - تبدیل حکوت تایلند به سلطنت مشروطه
۳۱ دسامبر: شب سال نو

 

نظرات   

 
0 #10 Tour & HotelTavakoli 1392-02-22 09:24
با سلام
چطور می تونیم متوجه بشیم که یه آژانس مجری مستقیم هست یا خیر ؟؟
در صورت امکان قیمت هتل ای رزیدنس و هتل گلدن بیچ را برای 7شب و 8روز بانکوک پاتایا میخواستم بدونم و اینکه چه جور هتل هایی هستن ؟و تفاوت قیمت با بانکوک پوکت چقدر هستش ؟
و سوال آخر اینکه آیا ارزان شدن نرخ دلار تاثیری در قیمت تورهای شما دارد ؟/

****پاسخ مدير سايت:

از نرخ تور ها و اينكه به در خواست شما به هر شكلى كه مد نظرتون باشه بتونن پكيجتون رو ببندند
اين هتل ها هتل هاى ٣ستاره نسبتا خوبين
تفاوت تور بانكوك پاتايا و پوكت تو پرواز داخلى و اينكه هتل هاى پوكت نسبتا گرونتر از پاتايا و بانكوكه
نرخ دلار هم تاثير گذاره تو نرخ تور و بستگى به مقدار دلاريش داره

با تشكر
بابازاده
٠٩١٢٢٤٦٧٦٢٧
بازگو کردن
 
 
+1 #9 تايلندneda 1391-09-04 10:49
سلام:
من باتفاق همسرم قصد سفر 10 روزه به تايلند رو داريم, براي دفعه اول تصميم گرفتيم بانكوك - پوكت رو انتخاب كنيم, تور 10 روزه با هتل هيلتون پوكت چقدر ميشه؟ ميخواستم بدونم كه هزينه پوكت نسبت به پاتايا چقدر بيشتر هست؟ واينكه در حال حاضر براي خريد و تفريح كامل چه مقدار دلار نيازه كه ببريم؟؟ ممنون

تور تایلند

****پاسخ مدیر سایت:

ندا خانم نرخ تور بانکوک و پوکت بستگی به تعداد شبهای بانکوک و پوکت داره
در بانکوک چه هتلی مدنظرتونه؟

تور بانکوکم و پوکت نسبتا 600000 تومان نسبت به بانکوک پاتایا گرونتره علتشم پرواز داخلی بانکوک و پوکته

لطفا تماس بگیرید خدمتتون توضیح بدم

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+1 #8 تور بانکوک-پوکتNady 1391-08-28 20:28
SEسلام با تشکر از حوصله و وقتی که میگذارید. من برای تور بانکوک 4 شب و پوکت 3 روز برای15 اذرهر نفر 1030000 پرواز ماهان و 350 دلار هتل های Forum park bankok -Patonam paradee puket را پیشنهاد دادند:به نظرتون مناسبه؟ یا اینکه بدون تور اقدام کنم

تور بانکوک و پوکت

****پاسخ مددیر سایت:

بله مناسبه نرخ ها در حال حاضر تو همین حدوده

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
-1 #7 بانكوك - پاتايا - پوكتعلي 1391-08-19 10:51
سلام
من به همراه همسرم قصد مسافرت به تايلند رو داريم,‌از اونجايي كه در مهر 90 به مالزي سفر كرديم ميخواستم بدونم كه شهر تميزي هست با نه؟؟
دوم اينكه قصد يك تور 8 روزه رو داريم به نظر شما بانكوك بريم يا بصورت ميكس باشه,‌ هم قصد خريد داريم هم قصد استراحت و آرامش, ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

تاور تایلند

****پاسخ مدیر سایت:

علی آقا بله تایلند به تمیزی مالزی هست

اگه دفعه اولتونه تشریف میبرید بانکوک و پاتایا مناسبترین حالته

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #6 تورمهدي 1391-07-24 07:43
تور تايلند در هتل 4 ستاره فري شارژ چقدر مي شود

تور تایلند

****پاسخ مدیر سایت:

در حال حاضر حدوده 1300000 تومان

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+1 #5 بهرام 1391-06-06 04:40
ایا امکان پرداخت قسطی مبلغ تور هست؟اگر می شود به چه صورتی؟

تور اقساطی تایلند

***پاسخ مدیر سایت:

نه متاسفانه

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #4 سعید 1391-03-30 04:51
سلام:
برای استفاده از موتورسکلت در تایلند نیاز به مدرک خاصی از ایران هست؟و با استفاده از موتورسیکلت میشه سفرهای بین شهری داشت؟و هزینش چقدره؟/
ممنون
موتور سیکلت تایلند
بله
دو ست خوبم شما نیاز به گواهینامه بین المللی دارید
موتور سیکلت های اتوماتیکک بدون دنده و کلاج در تایلند موجوده که از روزی 150 بات شروع میشه
اگه گواهیننامه نداشته باشیدو رانندگی کنید پلیس از 200 بات تا 500 بات جریمتون میکنه که همون لحظه و به صورت نقدی توسط پلیس دریافت میشه
با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #3 rahnamaeeraad 1391-03-05 20:55
سلام و خسته نباشید . من اوایل تیر ماه 91 تنها یا با دوست و دوستانم میخوایم به پاتایا و پوکت بریم. با توجه به اطلاعات خوب و سایت تخصصی شما ، چند سوال داشتم و میخواستم بدونم قیمت و خدماتتون چطوره ؟ ممنون

1- ajanshaye tehran gheymate paeen baraye hotel 3* o free ro 1/200 ta 1/300 midan ba in hotelha

( crystal palace / natural risort & euro star/natural resort & belmarien/romeo & crystal palace -std & dlx- / club bamboo va ... )

az in hotelha kodoom ro pishnahad midin ya khodetoon toye renge inha che pishnahadi darin ? hoteli


ke gheymatesh monaseb , khadamat o emkanatesh o makanesh khoob bashe va free va ba takh 2nafare dar otagh single ya 2 takhte 2nafare dar otaghe DBL (souit o budget o 2* o ina nabashe)

2-parvaze phouket gheymatesh meghdari geroone , ba parvaze bangkok mitoonid tori barnamerizi konid ke ma

zamane az dast rafte kamtari dashte bashim ( mikhayam aval 4 rooz pattaya bashi va badesh 3 rooz phouket )


3-man parsal ham thailand omadam ,(az toure parsaal ziyad raazi nistam ), Emsal mikham kami kamtar tafrih o khoshgozarooni o karhaye parsaal ro konam,

dar haghighat man parsal thailand ro nadidam o ba mardom o zendegi ona ziyad ashna nashodam.

Bad az 3-4 ta safari ke be jahaye mokhtalef raftam , mikham emsal o in safar ro touristi tar o ba aramesh bishtari

begardam o bebinam- pishnahade khasi ya rahnamaee ya cd o bastei dar in mored age

darid khoshhal misham behem bedin.
mamnoon misham age javab ro ta chand rooz dige be emailam beferestid
....ba tashakore faravan....
تو ر تایلد
0000 پاسخ مدیر سایت
دوست خوبم یه مقدار نرخ بالاخدمتتون دادند
هتلهایی هم که پیشنه دادید بد نیست
ولی با این مقدار هزینه میتونید هتلهای بهتری بگیرید
لطفا تماس بگیرید خدمتتون توضیح بدم
با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #2 هزينه براي يك خانواده سه نفريشفيع خاني 1391-02-27 17:41
با سلام وتشكراز مطالب خوب شما
هزينه هاي يك سفر استاندارد براي يك خانواده سه نفري جهت يك هفته با يك
تور مناسب با خريد هاي محدود در تايلند تقريبا چقدر در مي آد؟؟؟
هزینه های تور تایلند
0000 پاسخ مدیر سایت:
دوست خوبم نرخ تور تایلند از 850 تومان شروع میشه
حالا اگه اطلاعات بیشتری میخواید از هتل ها و نرخا
باهام تماس بگیرید
بابازاد ه
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #1 safar be tailand محمدرضا 1388-08-15 08:13
salam va khaste nabashid , man be hamrahe 3ta az dostanam hodode avasete azar mikham beram , age safare arzoon bekhaeem berim che hoteli to bankook va pataya moarefi mikonid ke ham khob bashe ham arzoon , dar zemn miangin kharje roozane bara ye mard to tailand cheghadr?
000پ اسخ مدیر سایت : دوست خوبم فارس بنویسید بهتر و در ضمن لست هتلهای تایلند را براتون گذاشتم که با توجه به قیمتشون انها را انتخاب کنید
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات کاربران

 • 01.03.1393 10:20
  تور ترکیبی
  با سلام خدمت آقای بابازاده من باتفاق همسرم اواخر شهریور قصد سفر به بانکوک و پوکت رو داریم حالا سوال من اینجاست که آیا در این تاریخ هوای تایلند اذیت کننده نیست؟ و اینکه میشه از تور 11 روزه استفاده کرد؟ ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 28.02.1393 19:07
  اب وهوا
  با سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید برای خرداد ماه هوای بانکوک و پاتایا چه جوریه از لحاظ اب وهوایی. با توجه به اختلاف دمای تهران با اونجا قابل تحمل هست یا نه مرسی از راهنمایی تون ****پاسخ مدیر ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.02.1393 14:42
  پوکت
  سلام آقای بابازاده عزیز.من بهمراه همسرم اولین باره میخام سفری به تایلند داشته باشیم.شهر پوکت.سوال من اینکه ایا رفتن به پوکت در زمانهای تیر تا شهریور بدلیل فصل بارانی میتونه بصرفه باشه یا بهتره در ...

  ادامه مطلب ..و

چگونه یک تور تایلند خوب را انتخاب کنیم ؟

 • اولین نکته اینکه مجری مستقیم باشه نه واسطه
 • عین خدماتی که توی قراردادشون را بهتون بدند
 • قیمتشون تلفیقی از ارزونی و خدمات خوب باشه
 • بتونه حتی برای سایر استانهای کشور خدمات تور و رزرو را ارائه بده
 • برای مسافرین خانوادگی با توجه به ملاحظات ما ایرانیا گزینه خوبی را به شما پیشنهاد بده
 • اطلاعات خوبی از مقصد سفر به شما بده تا از وقتتان بهترین استفاده را بنمایید

پیشنهاد ما به شما  شما هم امتحان کنید و ببینید88851080    

 

تلفن تماس                88851080

تلفن شبانه روزی          09122467627

دو ساعت فیلم از نقاط دیدنی تایلند به اضافه نقشه تایلند هدیه آژانس ما به عزیزانی که پکیجهای ما را انتخاب نموده اند