بانکوک , تایلند , دختر تایلندی گردن درازها
جاذبه تفریحی و گردشگری بانکوک( Bangkok-tourist)
Bangkok-thailandبانكوك كه معني آن شهر فرشته هاست در سال 1782 به دستور شاه راماي اول به عنوان پايتخت بنا شد و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهري بزرگ تبديل شده است. بانكوك نظير ساير شهرهاي بزرگ و مدرن دنيا به داشتن ساختمانهاي عظيم، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريدو نيز فرودگاهي مدرن و بين المللي افتخار مي كند، ضمن آنكه زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است.
 
 
آب وهوای بانکوک  ( Bangkok weather  )
 
Bangkok weather and Thailand exchange rates
Visit Bangkok
 
 
اين شهر تركيبي از جلوه هاي غربي، شرقي و نيز مدرن و باستاني است. رونماي آن چهره امروزي به خود گرفته است در حاليكه سنتهاي ديرين، همچنان در زندگي روزمره مردم تجلي مي كنند. بنابراين صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز امتیاز و ارزش خود را جهت نگاهي گذرا به هنرهاي سنتي، معماري، مذهبي و ساير جنبه هاي فرهنگي مردم تايلند، آن هم در بهترين شرايط حفظ كرده است.
 در اولین مواجهه با این شهر با گرمای شدید، آلودگی و لبخندی چون ضمیمه‌ای محوناشدنی بر چهره‌ تایلندی‌ها روبرو خواهید شد ابرشهر پرجمعیت‌ترین شهر تایلند با جمعیتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر (شهر و حومه آن) نیز می‌باشد. 
 
باغ رز بانکوک -تایلند
در ۳۰ کیلومتری بانكوك يكي از دیدنی ترین مکان های اين شهر، رزگاردن (باغ رز) دركنار دریاچه زیبایی قرار دارد. بیشترین جاذبه این باغ در نمایش های فرهنگی تایلند است که شامل بوکس تایلندی، رقص سنتی این کشور،‌ مراسم عروسی تایلندی، شمشیربازی و نمایش فیل ها می شود. مساحت باغ رزگاردن حدود ۷۵۰ کیلومترمربع بوده و و در آن صنایع دستی سنتی کشور تایلند نیز برای گردشگران به نمایش گذاشته شده اند. 
 


 
بازار روی آببانکوک -تایلند
بازار روی آب بازار روی آب این شهر در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک، قرار دارد. این بازار همیشه مملو از فروشندگان و خریدارانی است که بر روی کانال شهر بانکوک در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلی هستند و در آن زنان محلی میوه و سبزیجات خود را در قایق های کوچک می فروشند. شلوغ ترین ساعات کار بازار ۶ تا ۱۱ صبح است و از این رو بهتر است که گردشگران از این شیوه سنتی خرید و فروش کالا در ساعات اولیه صبح بازدید کنند. این کانال آب که در سال ۱۸۶۸ به دستور پادشاه رامای چهارم برای سهولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شده است، محلی بسیار جذاب برای گردشگران است و آنها می توانند با کرایه قایق از این مکان کم نظیر دیدن کنند. 
 
دریم ورلد بانکوک -تایلند
شهربازی بانکوک با انواع بازی ها و سرگرمی های متعدد، ساعت های شادی را برای کودکان فراهم می کند:
شهر برفی، تنگه باریک، اتومبیل عتیقه، گردباد، فرش پرنده، پیست اتومبیل رانی و بسیاری بازی های هیجان انگیز دیگر، سرزمین رویایی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده است! رویاهای کودکان در سرزمین رویاها، به حقیقت می پیوندند.
 
مزرعه تمساح ها دربانکوک -تایلند
در ۲۵ کیلومتری جنوب بانکوک، بزرگترین مرکز پرورش و نگهداری کروکدیل ها در جهان قرار دارد که بیش از ۳۰ هزار تمساح را در خود جای داده است. در این مرکز که دارای گونه های مختلف تمساح آب های شور، آمریکای جنوبی و رود نیل است، همه روزه نمایش های متنوعی از این جانوران به همراه سایر جاذبه های حیات وحش برای بازدیدکنندگان اجرا می شود که محبوب ترین آنها فیل سواری است.
 

تمساح های این مرکز که بیش از ۳۰ سال است در محوطه ای وسیع و کاملا امن نگهداری می شوند، در اندازه های مختلف از چند سانت تا ۶ متر وجود دارند. محل پرورش تمساح ها در سال ۱۹۵۰ به منظور حفظ و تغذیه این حیوان که در خطر انقراض قرار داشت، ایجاد شد و در طول سالیان بعد به مکانی برای استفاده از گوشت و پوست این خزندگان خطرناک تغییر یافت. اکنون در این محل، محصولاتی ساخته شده از چرم یا پوست تمساح از قبیل کیف و کفش، عرضه می شوند
 
شام در کشتی بانکوک -تایلند
سفر با کشتی بر روی رودخانه چائوپرایا در بانکوک، شیوه خوبی برای تماشای جاذبه های ونیز شرق است. این عنوانی است که اروپاییان در مورد بانکوک به کار می برند زیرا علاوه بر جریان داشتن رودخانه چائوپرایا Chao Phraya در این شهر، کانال های بسیاری نیز در آن وجود دارند.
 

صرف شام بر روی کشتی گراند پرل Grand Pearl در فضای آرام این رودخانه و به دور از هیا هو و شلوغی بانکوک، تجربه ای به یاد ماندنی برای گردشگران است. این کشتی شامگاه از لنگرگاه ریورسیتی River City حرکت کرده و پس از صرف شام در نور شمع و همراه با مناظر زیبا، از زیر پل رامای هشتم دور زده و به لنگرگاه باز می گردد.
 
دنیای وحش (باغ وحش تایلند)
باغ وحش تایلندبزرگترین باغ وحش آزاد تایلند با مساحت ۲۰۰۰ کیلومترمربع در خارج از شهر بانکوک قرار دارد. این مکان دارای دو بخش اصلی است: یکی محل نگهداری حیوانات وحشی و دیگری پارک آبی که گونه های متعددی از حیوانات دریایی در آن وجود دارند. در این پارک وحش آزاد، گردشگران به دنیای حیوانات کمیاب نزدیک شده و تغذیه شیر و ببر را از نزدیک می بینند.
 

اصلی ترین جاذبه این باغ وحش، محوطه ای است که در سال ۱۹۸۸ ایجاد شده و در آن می توان حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود دید. مسیر بازدید از این محل ۸ کیلومتر بوده و ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. هیجان انگیز ترین بخش بازدید از دنیای وحش زمانی است که گردشگران وارد جنگلی گرمسیری می شوند که در آن تمساح های گرسنه و گوریل ها منتظر آنها هستند.
در بخش دیگری از این پارک نمایش بوکس میمون ها اجرا می شود که کم از شهرت بوکس تایلندی ندارد! در پارک آبی این باغ وحش نیز، دلفین ها که باهوشترین حیوانات دریایی خوانده می شوند، نمایش هایی را با توپ اجرا کرده ،آواز خوانده، گردشگران را بوسیده یا با آنها دست می دهند.
 
 کاخ پادشاهی بانکوک -تایلند
کاخ پادشاهی تایلند یکی از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می کند، کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین Emerald Buddha است. این کاخ در واقع مجموعه ای از ساختمان های مختلف است که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده اند.
ساخت این کاخ با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول به پایان رسید. این پادشاه در طول سلطنت خود آن را تبدیل به امارتی مستحکم تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا Ayutthaya گرفته شده، ابتدا مساحت آن حدود ۵۱۰ کیلومترمربع بوده و در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی ۶۰۰ کیلومترمربع رسیده است.
 
ساختمان های متعدد این کاخ در دوران رامای اول ساخته شده اما پادشاهان بعدی بخش هایی ازآن را تغییر داده، نوسازی کرده یا به منظور ساخت بناهای جدیدتر، تخریب کرده اند. این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده و گرداگرد آن را دیواری به طول ۱۹۰۰ متر فراگرفته است. آن سوی دیوار هم کانالی قرار دارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطراف کاخ را به صورت جزیره در آورده است.
 
بودای زمردی بانکوک -تایلند
بودای زمردین در تایلند بودای زمردین مقدس ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است و معبد آن در محوطه کاخ پادشاهی در شهر بانکوک واقع شده است. این بودای نشسته که از یشم سبز ساخته و با لباسی زرین پوشیده شده، ۴۵ سانت بلندی دارد. بودای زمردین از تاریخچه ای طولانی برخوردار است:
 
 
بر اساس افسانه ها، این بودا سال ۴۳ قبل از میلاد در هند ساخته شده و پس از ۳۰۰ سال برای در امان ماندن ازجنگ داخلی به سریلانکا برده شد. پس از آن شاه برمه، فرستاده ای را برای بازگرداندن آن به سیلان فرستاد اما کشتی حامل آن گرفتار توفان شد و درکامبوج لنگر انداخت. در سال های بعد پس از گذر از لائوس، به ایالت چیانگ رای در شمال تایلند رسید. در آن زمان حکمران چیانگ رای آن را مخفی کرد ولی در سال ۱۴۳۴ به علت برخورد صاعقه به معبد، این بودا کشف شد. سپس به شهر چیانگ مای برده شد و تا سال ۱۵۵۲ در آنجا ماند. سرانجام در قرن ۱۸، رامای اول که در آن زمان فرمانده بود، با تصرف بودای زمردین، آن را به ایالت خود آورد و پس از آنکه به پادشاهی رسید، این بودا را در مراسمی با شکوه در سال ۱۷۸۴ به کاخ خود در بانکوک کنونی منتقل کرد.
این بودا سه لباس زرین دارد که بر حسب تغییر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسم خاصی تعویض شده و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به نمایش گذاشته می شوند

شهر سوخته آیوتایا بانکوک -تایلند
شهر تاریخی آیوتایا که به مدت ۴۱۷ سال پایتخت تایلند به شمار می رفته، یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان خود از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده است.
پادشاهی آیوتایا که در سال ۱۳۵۰ ایجاد شده بود و در واقع دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای Sukhotai به شمار می رفت، در قرن ۱۶ به اوج قدرت، ثروت و فرهنگ رسید و قلمرو آن فراتر از لائوس، کامبوج و برمه کنونی گسترش یافته و حتی با فرانسه زمان لویی چهاردهم رابطه داشت. آیوتایا در ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار گرفته و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است. این شهر که بسیاری در قرن ۱۷ آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.
آیوتایا تا سال ۱۷۶۷ محل حکومت ۳۳ تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه در نیمه های قرن ۱۸برمه ای ها آن را فتح و تخریب کردند. از این شهر که زمانی بیش از ۴۰۰ معبد را در خود جای داده بود، امروزه تنها مجموعه ای از معابد و ردیف هایی از بوداهای نیمه ویران و قدیمی بر جای مانده است.
 
زنان گردن درازتایلندی (دختر تایلندی )
در تایلند زنان از قبیله پاودانگ (Paudang) از سن ۵ سالگی حلقه های مسی بدور گردن خود نصب می کنند.
زمانی که به سن بزرگسالی می رسند، گردنشان به بیش از ۲۰ سانتیمتر می رسد.در انتهای یک جاده در عمق جنگل‌های تایلند، گروهی از زنان در سایه نشسته‌اند که یک لوله‌ برنجی مانند مار دور گردون بسیار بلند آنها پیچیده شده است و با این شکل، به آنها نمی‌توان خیره نشد.
 سال‌هاست که دیدن زنان گردن‌دراز از روستای کایان (‌Kayan) در گوشه‌ای دورافتاده در شمال غربی تایلند در نزدیکی مرز برمه سبب جذب گردشگر به این منطقه شده است.
 
 عکس دختر گردن دراز تایلند
 
 

 
 

نظرات   

 
+4 #35 سفرنیکی 1392-03-26 15:22
با عرض سلام و تشکر از جواب های کاملتان
شهریور ماه من به همراه دوفرزندم (18 . 9ساله)قصد سفر به بانکوک و پاتایا را داریم.دوسوال دارم:
1-اگر بدون همسرم برویم آیا سفر سختی در پیش داریم؟
2-چه وقت اقدام به رزرو تور بکنیم؟


****پاسخ مدیر سایت:

دوست عزیزم فکر نمیکنم مشکلی در سفر به این شکل برای شما پیش نیاد

تقریبا از مرداد ماه هم امکان رزرو وجود دارد

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+5 #34 مرکز خرید پروتونممریم 1392-03-20 16:15
سلام
میخواستم هتلی که به مرکز خرید پروتونم نزدیک باشه بهم معرفی کنید.
تشکر

****پاسخ مدیر سایت:

مریم خانم من به شما هتل رامادا دما رو پیشنهاد میکنم

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+1 #33 HELPali shabani 1392-03-14 12:17
سلام در بانکوک هتلی با رنج 20 تا25 دلار وذرمرکزشهر چه بیشنهادی دارید
باتقدیم احترام
شعبانی

****پاسخ مدیر سایت:

دوست عزیز هتل آی رزیدنس رو پیشنهاد میکنم بهتون

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+1 #32 اسامی چند هتلعلی 1392-02-24 08:22
عرض ادب و سلام خدمت جناب بابا زاده عزیز
ممنون می شم چند تا هتل ارزان قیمت و فری شارژ تو پاتایا را بفرمایید.

****پاسخ مدير سايت:

هتل سوادى
هتل د سان ريزورت اند اسپا
هتل سيوالاى سيتى

با تشكر
بابازاده
٠٩١٢٢٤٦٧٦٢٧
بازگو کردن
 
 
+2 #31 هتل رویال کلیفتینا 1392-02-09 12:05
با تشکر از راهنمایی خوبتان. میخواستم بدونم هتل رویال کلیف گروپ از لحاظ موقعیت و تمیزی و کلا خوب بودن در پاتایا مناسبه یا هتل دیگری را پبشنهاد میکنید البته با همین رنج قیمت.

****پاسخ مدیر سایت:

دوست عزیز هتل رویال کلیف یا مجموعه رویال کلیف جزو بهترین هتل های پاتایاست

البته هتل خوب در پاتایا زیاده

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #30 انتخاب هتلحمیده 1392-01-10 22:01
باسلام و تشکر هتل thavorn beach در پوکت از نظر موقعیت و فضای داخل هتل چگونه است ؟ این هتل بهتر است یا هتل هیلتون؟ متشکرم

****پاسخ مدیر سایت:

حمیده عزیز
تاوورن بیچ یه هتل فوق العادست
دارای ویلاهای رو به دریاست
البته هیلتون کیفیتش بهتره ولی خیلی رسمیه
با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #29 هتلآرش 1391-12-04 20:00
سلام خدمت شما که راهنمایی های خیلی خوبی دارین و سایت کاملی.
اگه لطف کنین در مورد هتل مشورت میخواستم.
توی پوکت بین دو هتل دوانجیت و destination patong موندیم که کدومشو انتخاب کنیم. برامون مهمه که نزدیک ساحل patong باشه چون تعدادمون زیاده هزینه حمل و نقلمون خیلی میشه. هم اینکه میخوایم هتلش تروتمیز باشه و در ضمن محیط خانوادگی داشته باشه.

برای بانکوک هم بین اینها موندیم:
1- مونتین
2- رامادا پلازا
3- ایستین
برامون مهمه که چون خانواده هستیم موقعیتش از واکینگ استریت فاصله داشته باشه و جو هتلش خانوادگی باشه. ولی به مراکز خرید خوب اگه خیلی نزدیک باشه خوبه که نخوایم باز مرتب هزینه تاکسی بدیم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.


****پاسخ مدیر سایت:

دوست عزیز هتل دستسنسشن و دوآنگجیت هر دو تو پاتونگه

دوآنگجیت بزرگتر و فضای سبزو استخر بزرگی داره

البته دستینیشن هم هتل 4 ستاره خوبیه

در بانکوک هتل ایستین و مونتین توپاتونمه و دسترسیش به مراکز خرید هم خوبیه ولی هتل رامادا پلازا 5 ستارست و یه مقدار فاصله داره با مراکز خرید

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+1 #28 هتلرامبد 1391-11-24 14:20
سلام ، می خواستم نطرتوت را درباره هتل Holiday inn بانکوک بپرسم و اینکه سفر خانوادگی به بانکوک ارزش داره یا بانکوک و پوکت بهتر هست؟

****پاسخ مدیر سایت:

دوست عزیز هتل هالی دی این بانکوک هتل بسیار خوبیه

پوکت هم جاذبه های دیدنیه خوبی داره

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
+3 #27 معینمیترا 1391-11-07 14:41
سلام ایا میشه در بانکوک یا پوکت یکماهه منزل مبله اجاره کرد ؟اگه هست حدود قیمتش چنده؟

****پاسخ مدیر سایت:

بله میترا خانم میشه
قیمتشم از 400 دلار ماهانه شروع میشه
و به نسبت کیفیتش متفاوته

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 
 
0 #26 ساحل در بانکوکاحسان 1391-10-30 12:51
با سلام.
ایا در بانکوک هم مثل پاتایا ساجل تفریحی وجود داره؟ نظرتون درباره هتل رامادا برای 7 شب چیه.؟ از راهنماییتون ممنونم.

****پاسخ مدیر سایت:

آقا احسان عزیز بانکوک دریا نداره،رودخونه داره به نام چائوپرایا هتل راداما هم 2 تاست رامادا دما و رامادا پلازا
رامادا دما تو پاتونمه و رامادا پلازا نزدیک همین رودخونه

با تشکر
بابازاده
09122467627
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات کاربران

 • 01.03.1393 10:20
  تور ترکیبی
  با سلام خدمت آقای بابازاده من باتفاق همسرم اواخر شهریور قصد سفر به بانکوک و پوکت رو داریم حالا سوال من اینجاست که آیا در این تاریخ هوای تایلند اذیت کننده نیست؟ و اینکه میشه از تور 11 روزه استفاده کرد؟ ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 28.02.1393 19:07
  اب وهوا
  با سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید برای خرداد ماه هوای بانکوک و پاتایا چه جوریه از لحاظ اب وهوایی. با توجه به اختلاف دمای تهران با اونجا قابل تحمل هست یا نه مرسی از راهنمایی تون ****پاسخ مدیر ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • 25.02.1393 14:42
  پوکت
  سلام آقای بابازاده عزیز.من بهمراه همسرم اولین باره میخام سفری به تایلند داشته باشیم.شهر پوکت.سوال من اینکه ایا رفتن به پوکت در زمانهای تیر تا شهریور بدلیل فصل بارانی میتونه بصرفه باشه یا بهتره در ...

  ادامه مطلب ..و

چگونه یک تور تایلند خوب را انتخاب کنیم ؟

 • اولین نکته اینکه مجری مستقیم باشه نه واسطه
 • عین خدماتی که توی قراردادشون را بهتون بدند
 • قیمتشون تلفیقی از ارزونی و خدمات خوب باشه
 • بتونه حتی برای سایر استانهای کشور خدمات تور و رزرو را ارائه بده
 • برای مسافرین خانوادگی با توجه به ملاحظات ما ایرانیا گزینه خوبی را به شما پیشنهاد بده
 • اطلاعات خوبی از مقصد سفر به شما بده تا از وقتتان بهترین استفاده را بنمایید

پیشنهاد ما به شما  شما هم امتحان کنید و ببینید88851080    

 

تلفن تماس                88851080

تلفن شبانه روزی          09122467627

دو ساعت فیلم از نقاط دیدنی تایلند به اضافه نقشه تایلند هدیه آژانس ما به عزیزانی که پکیجهای ما را انتخاب نموده اند